Svíčky ze včelího vosku – příroda u Vás doma

05.01.2015

Svíčky ze včelího vosku – příroda u Vás doma

Plamen svíčky – tajemné mystické světlo. Dnešní hypermarkety umožňují si vybírat z mnoha druhů a barevných kombinací svíček. Některé jsou ještě zdobené třpytkami, jiné jsou vykrajované, či různě plastické. Vybrat si můžete i materiál, ze kterého je svíčka vyrobena.

Naše firma se zabývá výrobou svíček ze včelího vosku již od roku 1998. Včelí vosk je přírodní materiál, který má spoustu výhod. Nečadí, příjemně voní po medu, pohlcuje pach, ionizuje ovzduší a při pálení svíčky ze včelího vosku, Vás celková atmosféra pohladí po duši. Jsou vhodné pro alergiky a astmatiky, neboť pročistí vzduch v místnosti.

Včelí vosk vyrábí včely ve svých voskotvorných žlázách. Používají ho na výstavbu buněk, do kterých následně matka klade vajíčka, anebo je včely využívají k uskladnění zásob na zimu – medu. Včelař, který med vytočí pro své účely, rámky s voskem vrací zpět včelám, nebo je vyvaří a z vosku vytvoří tzv. koláč. Z něho se následně – po dlouhém procesu čištění – vytvarují tzv. mezistěny a koloběh opět může začít. Pokud má včelař vosku více, než ho spotřebuje, můžeme tento vosk použít na výrobu svíček.

Svíčky vyrábíme třemi způsoby. V prvním si vosk rozehřejeme a nalijeme ho do připravených forem. Takto získáváme svíčky ve tvaru zvířátek, stromečků, domečků, postav, či v čase Vánočním – betlémků. Odlévané svíčky hoří déle, méně stékají.

Druhým způsobem je stáčení z mezistěn, kdy svíčku stočíme okolo knotu. Tyto svíčky mají svou charakteristickou texturu šestihranů na povrchu. Stáčené svíčky mohou mít taktéž rozmanité tvary. Mohou být kónické, válcovité, malé plovoucí, velké, tlusté či hubené. Můžeme z nich vytvářet i malé úlky či stromečky. Tyto svíčky hoří rychleji než odlévané, ale jejich přednosti se nemění.

Posledním způsobem výroby svíček, který naše dílna využívá, je vykrajování. Při vykrajování je nutné dbát na potřebnou šířku svíčky, aby stála. Jednotlivé pláty se vykrojí pomocí vykrajovátka a následně slepí k sobě. Doprostřed se dá knot. Tyto svíčky jsou pracnější než stáčené nebo odlévané, ale jsou taktéž velmi pěkné. Stejně jako stáčené svíčky, i tyto hoří rychleji, avšak své klady si ponechávají.

Každá svíčka, která opustí naší firmu, je tedy vyrobena ručně. Díky přírodním barvám, je nyní možné vyrábět svíčky nejen v mnoha tvarech, ale také v mnoha barevných variantách. Některé svíčky lze vyrobit i v několika barvách najednou a pak vznikají tzv. vícebarevné spirály. Při stáčení těchto svíček se stáčí dva a více různobarevných plátů najednou. Vznikne pak krásná duhová spirála.

Hledáte vhodný dárek pro své známé či obchodní partnery? Rádi byste svou manželku či přítelkyni překvapili něčím netradičním? Neváhejte nás kontaktovat na obchod@vceli-svicky.eu. Naše svíčky umíme upravit pro různé příležitosti. Vytváříme i dárkové koše na přání. Celý sortiment si můžete prohlédnout na www.vceli-svicky.eu nebo na facebooku: Svíčky ze včelího vosku

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace