Prodat čerpací stanici pohonných hmot vám pomůže EBC

30.06.2013

Prodej čerpacích stanic patří do širokého spektra činností společnosti European Business Consortium S.E. (EBC), která se zabývá nákupem a prodejem podniků, závodů, továren, nemovitostí, firem a společností.  Je to jedna z mála společností angažujících se v navazování kontaktů a obchodních transakcích mezi podnikateli České republiky a Ruské federace.

Proč EBC věnuje pozornost tak dílčímu segmentu trhu? Protože je v Česku zajímavý svým charakterem – mimořádně vysoký počet čerpacích stanic na jedné straně a potřeba vybudování nových v hustě zabydlených a dálničních lokalitách, mnoho stanic je „rozdrobeno“ mezi majitele vlastnící 1- 3 provozní jednotky, což snižuje jejich konkurenceschopnost, nezbytnost rekonstrukce a modernizace mnoha pump, rentabilnost provozu s nízkou mírou ziskovosti atd. Je to sféra, ve které se dá aktivně pracovat.

Nemálo vlastníků čerpacích stanic, které v minulosti koupili za výhodných úvěrových podmínek, se postupně dostalo do finančních potíží. Jsou pod konkurenčním tlakem gigantů na poli distribuce pohonných hmot, ve kterém jen velmi těžko obstojí. Proto se rozhodli řešit složitou situaci prodejem čerpací stanice. Šance prodat ji výhodně českému investorovi je nepatrná. Naráží na nedostatek volného kapitálu a na nezájem velkých společností působících v tomto segmentu trhu.

Proč se EBC orientuje na Ruskou federaci? Protože ruští investoři mají potřebné finanční prostředky i zájem o jejich investování v České republice. Prodej českých čerpacích stanic ruským podnikatelům bezproblémově funguje (příklad Lukoilu to jen potvrzuje). Lze počítat s tím, že bude fungovat i do budoucna. Z postojů nejvyšších státních představitelů ČR vyplývá, že nebezpečí antirusismu negativně ovlivňujícího ekonomickou a obchodní spolupráci nehrozí .

Společnost EBC se specializuje na ruské trhy. Kapitálová síla ruských podnikatelů a stálá tendence vývozu kapitálu do zahraničí jsou hlavními podmínkami úspěšné obchodní spolupráce. Zájem o teritorium České republiky je dlouhodobě evidentní. V této situaci je rozhodující úloha zprostředkovatelského subjektu efektivně působícího na ruském trhu. A tím EBC nesporně je. Díky jejímu efektivnímu zastoupení v Moskvě má EBC přímé kontakty na mnoho velkých investorů, kteří se o všechny iniciativy z Česka zajímají. Na ruském internetu jsou systematicky informováni o českých nabídkách. Významnou roli sehrávají osobní kontakty ruských spolupracovníků EBC s významnými ruskými podnikateli. Z tohoto hlediska je zájem českých vlastníků čerpacích stanic o jejich prodej ruským investorům realizovatelný.

Pražská kancelář EBC je schopna najít českému prodejci čerpací stanice nejen solidního partnera na ruském trhu, ale zároveň poskytnout i širokou škálu služeb zabezpečujících první kontakty partnerů, hladký průběh vzájemných jednání a přípravu potřebných dokumentů.

Podrobnější informace o našich možnostech najdete na webových stránkách www.prodejdoruska.cz

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace