Prodej podniku

30.06.2013

V posledních měsících dochází k mírnému oživení akviziční činnosti v tom smyslu, že roste počet nabídek na prodej podniků. Nadále se však setkáváme s tím, že vlastníci usilující o prodej podniku narážejí na nedostatečnou odezvu v České republice. Zatím je v Česku málo těch, kteří se zajímají o prodej podniků a mají dostatek prostředků na jejich koupi.

Ke státům, kde je hodně solventních podnikatelů zajímajících se o funkční podniky výrobního  i nevýrobního charakteru v zahraničí patří Rusko. Jeho investoři se již zabydleli v řadě významných evropských zemí a postupně se stále více zajímají i o prodej podniků v Česku. Mají dostatek dobrých zkušeností z působení na českém trhu. Ve vlastním řízení koupeného podniku se přímo neangažují, ponechávají operativu dosavadnímu managementu a sami  se věnují jen strategickému směrování podniku na dosažení perspektivních cílů. Jsou v Česku spokojeni s životními podmínkami a rozumí mentalitě Čechů. Ví, že v Česku mohou na dostatečně vysoké životní úrovní žít jejich rodiny. Zvláště oceňují možnosti vzdělávání svých dětí. Proto se o prodej podniků v Česku zajímají stále intenzivněji.

Nejsložitějším problémem se u prodeje podniků jeví navázání kontaktů prodejce podniku s ruským zájemcem. Jedinou společností na českém trhu, která se specializuje na prodej podniků ruským podnikatelům je European Business Corsortium S.E. Její kancelář v Moskvě má rozsáhlé portfolio finančně silných ruských investorů zajímajících se o možnosti podnikání v Česku. Prodej podniků „do dobrých rukou“ je u této společnosti reálnou záležitostí.

European Business Consortium S.E. je zkušeným zprostředkovatelem prodeje podniků. Prezentuje se na ruském internetu, neustále aktualizuje katalogy svých nabídek a hlavně udržuje živé kontakty s největšími ruskými investory. Českým vlastníků garantuje prodej podniků do rukou solidních kupců a dovede eliminovat subjekty zabývající se nekalými formami byznysu.

EBC pracuje plně v intencích pokynů prodávajícího. Chápe nezbytnost respektování diskrétnosti při prodeji funkčních podniků, která je zárukou nenarušení provozu a činnosti prodávaného objektu. Podle požadavků prodejce zabezpečuje   všechny potřebné služby – výměnu informací, konzultace a přímá jednání, zpracování příslušných dokumentů, právní poradenství apod.

Pokud máte zájem o prodej podniku, podrobnější informace získáte na www.prodejdoruska.cz

Nejnovější články

Adventní tradice v Česku

Advent, období čtyř týdnů před Vánoci, přináší do České republiky zvláštní atmosféru plnou očekávání a radosti. Toto období je...
22.11.2023

Proč hnojit trávník?

Trávník, který září zelenou krásou a je hýčkaný správnou péčí, je tou pravou ozdobou každé zahrady. Jedním z klíčových faktorů...
24.10.2023

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace