Dokonalé obložkové zárubně

20.03.2013

Dům i budova upoutává leckterého kolemjdoucího hlavně usazenými vchodovými dveřmi, okny a dalšími vymoženostmi. Právě dveře jsou považovány za jednu ze základních nezbytností, bez kterých se neobjedou ať již rodinné domy, vilky, byty, rozlehlé objekty či kanceláře. Jednotlivé místnosti v budově jsou zpravidla opatřeny dveřmi, které mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Tento stavební prvek se skládá hned z několika komponentů, jako je dveřní křídlo, práh, obložková zárubeň, prvotřídní těsnění a špičkové kování. Kromě těchto dílů s obložkovou zárubní jsou opatřeny dveře i řadou dalších speciálních vychytávek, které plní jednak bezpečnostní, tak i estetickou a izolační funkci. Proto na trhu existuje široká škála vchodových a interiérových dveří, které se v hojné míře od sebe odličují nejenom zavíracím mechanismem a počtem křídel, ale i dveřní výplní.

Asi mezi jednu z nejdůležitějších částí dveří patří obložkové zárubně. Také se tomuto prvku někdy říká veřej, eventuálně i futro. Jde o rám, který se skládá z jednotlivých nosníků.
Obložkové zárubně jsou vyráběny z kvalitní středně zhuštěné dřevovláknité či dřevotřískové desky. Materiál MDF má unikátní strukturu a krásný dezén. Povrch desky se dá ještě upravovat laminací, dýhováním, lakováním a frézováním. Pokud hledáte plnohodnotnou alternativu nádherného masivního dřeva, pak sáhněte po tomto materiálu.
 
Obložkové zárubně se běžně dodávají s bezvadným těsněním a jsou zpravidla vybaveny panty a  unikátním protiplechem. V jejich nabídce naleznete různé typy zárubní, jejž mohou mít například funkcionalistický, nadčasový nebo moderní design. Vybrat si tu mezi nimi můžete dekory jasanu, dubu, buku, mahagonu, javoru, ořechu, teaku, wenge a mnoho dalších imitací a povrchových úprav dřeva.
 
Obložkové zárubně jsou k dostání jak pro jednokřídlé a dvoukřídlé dveře, tak i pro posuvnou variantu.

Nejnovější články

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Architektura 21. století: Spojení inovace a udržitelnosti

21. století přineslo do světa architektury zcela nový pohled, spojující inovace, technologický pokrok a udržitelnost. Architekti se dnes...
01.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace