Odvlhčení sklepních prostor objektu

24.02.2015

Ačkoli je obecně jakékoli zdivo náchylné na okolní vlhkost, zdivo sklepních prostor pod povrchem musí čelit průniku vlhkosti ještě více. Díky svému podzemnímu umístění je sice chráněno od nepříznivých povětrnostních podmínek, nicméně déšť, voda a vlhkost v zemi na něj velmi razantně a negativně působí.

Následný průnik vlhkosti na sebe nenechá dlouho čekat, pokud není u zdiva dostatečně dobře řešena hydroizolace. Hydroizolace (neboli ochrana zdiva proti vodě/vlhkosti) je podstatnou součástí zdiva. Tam, kde hydroizolace chybí, není dostatečně kvalitní či její provedení nebylo profesionální, je téměř jisté, že dříve či později dojde vlivem vlhkosti k jeho poškození. V tu chvíli přichází ke slovu sanace zdiva.

Jak postupovat při sanaci sklepních prostor

Naprosto základním předpokladem je zhodnocení stavu odborníkem. Je potřeba povolat firmu, která se v dané oblasti vyzná, má dostatečné zkušenosti a jsou za ní vidět kvalitně odvedené práce. Pozitivní reference firmy poměrně spolehlivě reflektují spolehlivost firmy i její dovednosti.

Sanace vlhkého zdiva (proces, který se používá pro odvlhčení postiženého zdiva) sklepních prostor následně může probíhat buď z jeho vnitřní strany nebo vnější strany. Pokud je nutno sanaci zdiva pomocí svislé hydroizolace (metoda, která se nejčastěji v těchto případech používá) provést z jeho vnější strany, jsou potřeba výkopové práce.

Výkopové práce

Je-li dostatek prostoru a k dispozici těžká technika, je možné ji využít pro provedení výkopu. V mnohých případech tomu však není a musí být výkop proveden ručně. Portfolio obsahující ruční výkopové práce spolu se sanačními pracemi nabízí jen omezené množství firem. Je to ale velká výhoda, protože díky tomu odpadne další zařizování a vybírání toho správného subjektu, který by se musel do realizace zapojit.

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace