Vodu z jímky vyčerpá ponorné čerpadlo

21.03.2013

Přístroj, jehož primární funkcí je přeprava kapaliny z místa zdroje do místa určení, bývá označován jako čerpadlo, někdy také jako pumpa.Samotná přeprava kapaliny je umožněna díky navyšování její tlakové energie. V dnešní době se zpravidla setkáte s čerpadly, která jsou poháněna motorem. V dřívějších dobách však bylo běžné, že tyto přístroje byly poháněny díky zvířecí nebo lidské síle. Jedná se o velice užitečné zařízení, jsou kupříkladu využívána hasiči při přepravy vody na potřebné místo. Dále jsou čerpadla využívána například při povodních, kdy odčerpávají vodu ze zatopených sklepů. Narazíte na ně také v mnohých domácnostech, kde je lidé používají k získávání vody ze svých studní.

Existuje opravdu velké množství typů čerpadel, mezi ty základní patří kupříkladu čerpadlo teplovodní, čerpadlo samonasávací, ponorné čerpadlo, dále se sem řadí domácí vodárny, čerpadla bazénová, zubová čerpadla a kalová čerpadla, dále také průmyslová a povrchová čerpadla.

Ponorné čerpadlo je typické svou speciální konstrukcí, díky které může být toto zařízení umístěno pod hladinou kapaliny, a to během celého procesu odčerpávání vody. Z tohoto důvodu bývá ponorné čerpadlo nejčastěji používáno k odčerpávání vody z velikých hloubek. Klasická ponorná čerpadla se používají nejčastěji k čerpání vody pitné, nebo k vyprazdňování vody z bazénu a rybníčků. Jestliže si však pořídíte ponorné čerpadlo kalové, budete moct odčerpávat i vodu znečištěnou.

Nejnovější články

Dovolená s malým dítětem

Možná patříte mezi čerstvé rodiče, kteří v předstihu řeší, kam spolu se svou malou ratolestí vyrazí letos na dovolenou. Ačkoli...
30.01.2023

Prémiové olivové oleje dovedou vykouzlit skutečně rozmanité menu

Nenakupujte je v supermarketech, tady totiž ani nejsou k mání! Olivové oleje s přídomkem extra panenský, které jsou pečlivě...
13.03.2022

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.Případně využijte možnosti publikovat článek přes portál PayPost.cz.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace