Krémová injektáž zdiva

21.12.2021

Oblast sanací zdiva používá řadu postupů, metod a pracuje s mnoha pojmy. Jedním z nich je i krémová injektáž zdiva. Stejně tak jako například narážení plechů či svislá hydroizolace, i krémová injektáž zdiva má za úkol zbavit zdivo nežádoucí vlhkosti, která zdivo systematicky poškozuje.

Stav omítky

Pokud uvažujeme do injektáži zdiva, či o aplikování jiné sanační metody, je zjevné, že naše zdivo není v úplně perfektním stavu. Jinými slovy, dostala/dostává se do něj vlhkost. Je to na první pohled vidět na nepěkných plísňových malbách na omítce, které zároveň zapáchají.

V tuto chvíli se chystáme udělat radikálnější krok týkající se struktury zdiva, tudíž i na něj nanesená (a zjevně stejně poškozená) omítka bude muset mýt seškrábána. A to nejen v místě aplikace krémové injektáže, ale i v určitém prostoru okolo.

Injektujeme

Poté, co jsme seškábali omítku, můžeme přistoupit k samotné injektáži. Jak už název metody napovídá, základem krémové injektáže je krémová emulze. Než však krém aplikujeme, je potřeba do zdiva navrtat otvory v jedné a více vodorovných řadách přesně dle doporučených postupů. To už je nad rámec tohoto článku, nicméně jsou však důležité a je třeba jim věnovat značnou pozornost, neboť mohou mít zásadní vliv na úspěšnost celé akce. Pomocí tlakové pistole pak plníme otvory právě krémovou hmotou, která vytvoří ve zdivu voděodolnou bariéru.  

Lze provést injektáž svépomocí?

Samozřejmě, že lze. Nicméně to vyžaduje značnou technickou zručnost a znalost celé problematiky. Jedná se o zásadní zásah do zdiva, který v případě neodborného přístupu může být i zdivo devastující či dokonce fatální.

Proto by sanační práce, a to nejen krémovou injektáž zdiva, měla provést odborná firma s dobrými referencemi a mnohaletými zkušenostmi. Jedná se o zásah do základních kamenů domu/objektu, takže profesionální přístup a garance kvalitně odvedené práce je více než žádoucí.

Nejnovější články

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Architektura 21. století: Spojení inovace a udržitelnosti

21. století přineslo do světa architektury zcela nový pohled, spojující inovace, technologický pokrok a udržitelnost. Architekti se dnes...
01.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace