Prodej hotelů

30.06.2013

V uplynulých dvaceti letech došlo v České republice k nebývalému rozvoji cestovního ruchu, což se zákonitě muselo odrazit v nárůstu hotelových kapacit. Značný počet vlastníků hotelových zařízení však přecenilo své síly a dnes z různých důvodů nabízejí své hotely k prodeji. Stále větším problémem těchto majitelů se však stává již poměrně dlouhou dobu trvající stagnace trhu nemovitostí jako důsledku ekonomické krize v zemích západní Evropy. Z toho plynoucí nízké ceny nemovitostí tak značně brzdí prodej hotelů i ostatních nemovitostí. Při určitém zjednodušení možno konstatovat, že se jen velmi obtížně hledají bohatí kupci, kteří jsou schopni zaplatit cenu s ohledem na budoucí zhodnocení vložené investice.

O jaké objekty jde? Škála nabízených hotelů je velmi široká. Začíná od ubytovacích zařízení pro nenáročné turisty a končí významnými hotely mezinárodního charakteru. Prodej hotelů špičkové úrovně dnes registrujeme nejen v Praze a ve světoznámých lázeňských centrech, ale i v mnohých „okrajových“ regionech České republiky. Přitažlivost center veřejného a obchodního dění je stále více vyvažována požadavky na tichá místa se zajímavými přírodními krásami a historickými pamětihodnostmi.

Prodej hotelů a především jejich ceny nadále silně ovlivňuje jejich alokace. Nadále je třeba počítat s tím, že, obrazně řečeno, pražské Václavské náměstí bude vždy dražší než příhraniční region. Nicméně i ve vzdálenějších místech od Prahy, Karlových Varů či Brna nacházíme stále častěji hotelová zařízení, jejichž úroveň a umístění odpovídají i velmi náročným zájemcům. Navíc je třeba mít na zřeteli relativně malou plochu, kterou Česko zaujímá, čímž je pro podnikatele i turisty „všude blízko“.

Předpokladem úspěšného prodeje hotelu či jiného ubytovacího zařízení je dosah vlastníka na potenciální kupující. Ti se v současné době nacházejí hlavně mezi zahraničními investory. Z dosavadních zkušeností víme, že nejproduktivnější je v tomto směru ruský trh, kde operují skutečně finančně movití investoři zajímající se stále více o české nemovitosti, včetně hotelových zařízení.

Potřebné kontakty na ruské zájemce může zprostředkovat je specializovaná firma, která má v této oblasti dostatek zkušeností a je schopna zabezpečit i širší poradenskou službu pro obě strany. Prodávajícímu zajistí maximální možnou cenu a kupujícího ochrání od neuvážené investice.

Zájemcům o prodej hotelu doporučujeme informace na www.prodejdoruska.cz

Nejnovější články

Adventní tradice v Česku

Advent, období čtyř týdnů před Vánoci, přináší do České republiky zvláštní atmosféru plnou očekávání a radosti. Toto období je...
22.11.2023

Proč hnojit trávník?

Trávník, který září zelenou krásou a je hýčkaný správnou péčí, je tou pravou ozdobou každé zahrady. Jedním z klíčových faktorů...
24.10.2023

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace