Dárky na Vánoce

17.11.2021

Stejně jako každý rok, i letos se Vánoce blíží závratným tempem. Týden po týdnu, den po dni jsme stále blíže těm nejhezčím svátkům z celého roku. Opravdu si ale jejich atmosféru dokážeme vychutnat? Opravu se umíme zastavit a prožít vánoční svátky tak, jak o tom mluvíme?

Dárky, dárky a dárky

K Vánocům neodmyslitelně patří obdarovávání svým rodinných příslušníků, blízkých či kamarádů. Ze symbolických dárků pro vykreslení úsměvu na tváři druhých se však mnohdy stala jakási povinnost. Povinnost něco koupit, abychom nepřišli s prázdnou. Druhou věci je pak fakt, že nevíme, co pořídit.

Žijeme v době, kdy všichni všechno, co potřebují, mají a slavnostní moment, kdy dostaneme něco, co jsme si dlouhé měsíce přáli, se již pomalu vytrácí. Naštěstí tu však máme děti, kteří nám tuto tradici ještě drží a ti opravdu čekají dlouhé měsíce na Ježíška, až jim přinese jimi oblíbenou hračku.

U dospělých jsme ale často svědky zcela zbytečných dárků, které nejen, že nejsou potřeba, ale nakonec jen zabírají místo na poličce/ve skříni.

Nevěcné dárky

Naštěstí onen poslední popsaný případ mohou velmi dobře vyřešit nevěcné dary. Tím je myšlena nějaká služba, zážitek, atrakce, jídlo a podobně. Zkrátka něco, co nezůstane ležet zabalené v komodě.

Dárek v podobě jídla je skvělý – pokud se samozřejmě trefíme do gusta obdarovaného. Jídlo se sní, nic z něj nezbyde a pochutnáme si na něm. Zkrátka vždy se zužitkuje.

Zážitek – večeře, skok padákem nebo třeba lístek do divadla. Je to něco, co si nedáme do skříně, ale co prožijeme, z čeho se budeme radovat a na co budeme vzpomínek. Opět je to něco, co se zužitkuje, nepřekáží a je navíc velmi originální.

Nejnovější články

Dovolená s malým dítětem

Možná patříte mezi čerstvé rodiče, kteří v předstihu řeší, kam spolu se svou malou ratolestí vyrazí letos na dovolenou. Ačkoli...
30.01.2023

Prémiové olivové oleje dovedou vykouzlit skutečně rozmanité menu

Nenakupujte je v supermarketech, tady totiž ani nejsou k mání! Olivové oleje s přídomkem extra panenský, které jsou pečlivě...
13.03.2022

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.Případně využijte možnosti publikovat článek přes portál PayPost.cz.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace