Jak se chránit před sluncem při vodě

21.06.2016

Koupání, plavání nebo oddych při vodě patří k létu. Obzvlášť během horkých dní, kdy se chcete ochladit. Ani při vodě by jste neměli zapomínat na nástrahy slunečního záření. Aby jste byly v bezpečí, měli by jste poznat následující zásady.

Jednoznačně platí, že když vyjdete z vody a necháváte na slunci vyschnout všechny kapky vody, vystavujete se silnějšímu UV záření a tedy i riziku. Mokrá pokožka přitahuje lunační paprsky intenzivněji než suchá pokožka. Proto se vždy po plavání vysušte co nejdříve ručníkem a pak aplikujte čerstvou vrstvu oleje na opalování nebo opalovacího krému.

Co se týče pobytu ve vodě, tak UV záření proniká i pod hladinu. Při hladině je to až 95%, při 3 metrech pod vodou je to kolem 50%. Před samotným plaváním proto odporoučíme použít voděodolné opalovací krémy. Při delších pobytech na slunci se natírejte i několikrát během dne.

Běžně lidé využívají i trička na ochranu před sluníčkem. Sice vás neopálí, ale před UV zářením v bezpečí nebudete. Především když je mokré. Pro zvýšení vaši ochrany proti UV záření ve vodě využijte trička ze speciální tkaniny s UV filtrem. 

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace