Lyžařské středisko Aprica

17.01.2019

Aprica má v nabídce spoustu možností k prožití dokonalé zimní dovolené. Je možné tu využít 3 vzájemně napojené lyžařské areály. Jde o Palabione, Magnoltu a Baradello. Ve středisku Aprica se jezdí po severně orientovaných sjezdovkách nad městečkem. Z toho důvodu tu sníh vydrží po celou zimu až do jara.

Ti nejmenší lyžaři mají v Aprice k dispozici oddělené cvičné sjezdovky. Dopravu tu zajišťují kouzelné koberce a také čtyřsedačková lanovka. Středisko Aprica nabízí modré sjezdovky, vhodné pro méně zkušené lyžaře. K nejpopulárnějším sjezdovkám v Aprice se řadí Superpanoramica. Sjezdovka má na délku šest kilometrů a bezpochyby se bude líbit všem začátečníkům. Samozřejmě nemohou chybět ani těžší červené. Ti nejzkušenější lyžaři se pak mohou těšit na pár černých tratí. Tou nejznámější je v Aprice trať jménem Magnolta.

Lyžařský areál Aprica je dohromady přes 5 desítek km pečlivě připravených lyžařských terénů. Celou zimu si tady turisté užívají tratě s dostatkem sněhu a slunce.

Region Aprica znamená též spoustu příležitostí, jak využít čas dovolené po lyžování. Dobře se najíst je možno v jedné z řady restaurací, podávající jedinečnou italskou kuchyní. Kdo má po dni na svazích ještě dostatek sil, může zavítat například na přírodní kluziště. Navštívit se dá i sportovně - relaxační komplex se zastřešeným bazénem, saunami a wellness službami. Milovníci nočního života se mohou zastavit v bary či na diskotéce. To vše je ke všemu v Aprice za přijatelné ceny.

A proč je Aprica tolik oblíbená? Jde o příjemné zimní středisko, které je jako stvořené k prožití skvělé zimní dovolené. Nachází se v severní části Itálie, v oblasti Lombardie. Východně odtud se rozkládá sedlo Passo Tonale. A do St. Moritz ve Švýcarsku je to odsud asi 40 kilometrů.

Obec Aprica se řadí k nejznámějším zimním střediskům severní Itálie. Od Prahy je to do Apriky asi 760 kilometrů. Region je dobře připraven na všechny vyznavače zimních aktivit. Spousta slunečných dnů, kvalitní lyžování, vyhlášené aprés - ski a široké možnosti ne pouze aktivního odpočinku po dni lyžování. Toto vše se navíc dá dopřát si v Aprice za příznivé ceny.

Turisté, co se zajímají zimní lyžařskou dovolenou, se zajímají, na jakých sjezdovkách se v Aprice lyžuje, zda bývají dostatečně široké a jak je to s přípravou lyžařských tratí po lyžování. V Aprice je přes 50 km sjezdovek od mírných modrých přes sportovně ladné červené až po technicky náročné černé. Dokonce se tu dá provozovat freeride. Na pistách je neustále spousta prostoru a i začátečníci nebo rodiny s dětmi si tady v klidu skvěle zalyžují.

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace