Kdy vyrazit na dovolenou na Kanárské ostrovy?

21.09.2023

Nejlepší doba na návštěvu Kanárských ostrovů závisí na vašich preferencích a tom, co od dovolené očekáváte. Kanárské ostrovy mají mírné klima po celý rok, což znamená, že můžete navštívit jakýkoli ostrov v průběhu roku. Nicméně, některé měsíce jsou vhodnější pro různé aktivity.

Pokud chcete vyhnout se silnému větru, který může foukat na některých ostrovech, můžete zvážit následující:

  • Lanzarote a Fuerteventura: Tyto dvě ostrovy (spolu s nejbližším ostrovem Graciosa) jsou nejvíce větrné v Kanárských ostrovech, zejména v letních měsících. Pokud hledáte ostrov s méně větrem, mohli byste se zaměřit na ostatní ostrovy.
  • Gran Canaria: Tento ostrov bývá obvykle méně větrný než Lanzarote a Fuerteventura. Ideální doba pro návštěvu je na podzim nebo na jaře, kdy je počasí příjemné a stále teplé.
  • Tenerife a La Palma: Tenerife bývá obvykle větrnější na jižním pobřeží a méně větrný na severu. La Palma je obvykle méně větrným ostrovem ve srovnání s Lanzarote a Fuerteventura.


Co se týče nejlepší doby pro návštěvu, zde je několik informací:

  • Jaro a podzim (březen a duben nebo září a říjen) jsou obvykle nejlepšími měsíci, pokud chcete mít příjemné počasí bez extrémního horka a velkého počtu turistů.
  • Letní měsíce (červenec a srpen) mohou být horké, a to zejména na ostrovech s nižšími nadmořskými výškami. Pokud máte rádi horké počasí a pláže, mohou být tyto měsíce pro vás vhodné.
  • Zima (prosinec a leden) je také příjemnou dobou pro návštěvu, s mírnými teplotami, i když v některých oblastech na vyšších nadmořských výškách může být chladněji.


Celkově platí, že Kanárské ostrovy jsou skvělým místem k návštěvě po celý rok, a můžete si vybrat dobu, která nejlépe vyhovuje vašim preferencím co se týče počasí a aktivity, které chcete provádět.

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace