Kdy vyrazit na dovolenou na Kanárské ostrovy?

21.09.2023

Nejlepší doba na návštěvu Kanárských ostrovů závisí na vašich preferencích a tom, co od dovolené očekáváte. Kanárské ostrovy mají mírné klima po celý rok, což znamená, že můžete navštívit jakýkoli ostrov v průběhu roku. Nicméně, některé měsíce jsou vhodnější pro různé aktivity.

Pokud chcete vyhnout se silnému větru, který může foukat na některých ostrovech, můžete zvážit následující:

  • Lanzarote a Fuerteventura: Tyto dvě ostrovy (spolu s nejbližším ostrovem Graciosa) jsou nejvíce větrné v Kanárských ostrovech, zejména v letních měsících. Pokud hledáte ostrov s méně větrem, mohli byste se zaměřit na ostatní ostrovy.
  • Gran Canaria: Tento ostrov bývá obvykle méně větrný než Lanzarote a Fuerteventura. Ideální doba pro návštěvu je na podzim nebo na jaře, kdy je počasí příjemné a stále teplé.
  • Tenerife a La Palma: Tenerife bývá obvykle větrnější na jižním pobřeží a méně větrný na severu. La Palma je obvykle méně větrným ostrovem ve srovnání s Lanzarote a Fuerteventura.


Co se týče nejlepší doby pro návštěvu, zde je několik informací:

  • Jaro a podzim (březen a duben nebo září a říjen) jsou obvykle nejlepšími měsíci, pokud chcete mít příjemné počasí bez extrémního horka a velkého počtu turistů.
  • Letní měsíce (červenec a srpen) mohou být horké, a to zejména na ostrovech s nižšími nadmořskými výškami. Pokud máte rádi horké počasí a pláže, mohou být tyto měsíce pro vás vhodné.
  • Zima (prosinec a leden) je také příjemnou dobou pro návštěvu, s mírnými teplotami, i když v některých oblastech na vyšších nadmořských výškách může být chladněji.


Celkově platí, že Kanárské ostrovy jsou skvělým místem k návštěvě po celý rok, a můžete si vybrat dobu, která nejlépe vyhovuje vašim preferencím co se týče počasí a aktivity, které chcete provádět.

Nejnovější články

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Architektura 21. století: Spojení inovace a udržitelnosti

21. století přineslo do světa architektury zcela nový pohled, spojující inovace, technologický pokrok a udržitelnost. Architekti se dnes...
01.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace