Poznejte čaje z medového keře

10.06.2013

Už jste slyšeli o příbuzném široce oblíbeného roibosu? Že ne? Jmenuje se honeybush a, jak už název napovídá, má medově nasládlou chuť. Čaj z medového keře se často podává dohromady s mlékem a díky své medové chuti jej ani není potřeba doslazovat.

Co je vlastně na čaji z medového keře zajímavého

Čaj z medového keře obsahuje velké množství minerálních látek, stopových prvků a antioxidantů. Pomáhá organismu především v boji proti zánětům horních cest dýchacích, při chřipce a nachlazení a snižuje riziko civilizačních chorob. Čaj z medového keře pochází z Jihoafrické republiky, vyrábí se pouze v bio kvalitě, a přesto nesmí mít označení BIO. Jak je to možné? Pro zpracování čaje z medového keře zatím nebyly vydány standardy pro zpracovatelské metody a proto ani zatím nemůže nést označení, které říká, že standardy splňuje.

Honeybush se na rozdíl od roibosu na polích nepěstuje. Je velmi citlivý na změny a nesnáší pesticidy. Medový keř se vyskytuje vysoko v Jihoafrických horách jako divoce rostoucí keř a jeho sběr probíhá maximálně ekologicky – ručně. Roste totiž v nedostupném terénu a technika se k němu nedostane.

Po prvním ochutnání vám učaruje

Čaj honeybush můžete ochutnat v různých podobách. Obecně se doporučuje ochutnat jej alespoň jednou čistě bez dalších přísad, abyste poznali jeho pravou chuť. Potom experimentujte. Dejte si jej třeba s mlékem (je to velmi oblíbená kombinace milovníků čaje z medového keře) nebo s dalším ovocem.

Užijte si chvíle relaxace třeba s čajovou směsí Africký podzim. Jeho základem je samozřejmě honeybush a s ním se snoubí další ovoce (švestky, trnky) a bylinky (květ chrpy a heřmánku římského). Jestli toužíte po něčem rozpustilém, pak sáhněte po Ovocné show. Kromě honeybush si pochutnáte na směsi obřích rozinek, meruněk, brusinek a květů chrpy a divizny.

Nejnovější články

Dovolená s malým dítětem

Možná patříte mezi čerstvé rodiče, kteří v předstihu řeší, kam spolu se svou malou ratolestí vyrazí letos na dovolenou. Ačkoli...
30.01.2023

Prémiové olivové oleje dovedou vykouzlit skutečně rozmanité menu

Nenakupujte je v supermarketech, tady totiž ani nejsou k mání! Olivové oleje s přídomkem extra panenský, které jsou pečlivě...
13.03.2022

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.Případně využijte možnosti publikovat článek přes portál PayPost.cz.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace