Kosmetika mrtvé moře

15.06.2013

Minerály mrtvého moře

Mrtvé moře obsahuje více než 30% minerálů, což je 10x více než jiná moře. Vysoká koncentrace minerálů kosmetiky mrtvého moře  má blahodárný účinek při léčbě kožních nemocí - lupénky, ekzémů, akné a při léčbě revmatických a respiračních problémů.

Pouštní klima má za následek neustálé vypařování vody, za tisíciletí se Mrtvé moře stále zmenšuje a solí v něm přibývá. Složení soli z Mrtvého moře je charakteristické vysokým obsahem některých minerálů, především solí hořčíku - asi 30%, draslíku - asi 22%, vápníku, bromu a dalších. Koncentrace minerálů stimuluje metabolické funkce v buňkách a podporuje tak regeneraci - obnovu buněk. Proto jsou obklady z mrtvého moře tak účinné.

Voda Mrtvého moře obsahuje 21 minerálů a stopových prvků. 12 z nich nenajdete v žádném jiném moři a některé z nich jsou uznávané a vysoce ceněné pro přínos pocitů uvolnění, vyživování pleti, aktivaci oběhového systému a zmírnění revmatických potíží a metabolických poruch. Kosmetika mrtvé moře je tak ideálním způsobem, jak zaručit své pokožce veškeré minerály a správnou péči. Tělové mléko solaris je tak velmi účinné a pomáhá s výživou vaši pokožky.

Další atmosféra

Díky své nadmořské "nížce" je tu další vrstva atmosféry, která filtruje určitou část ultrafialových paprsků, takže slunce nespaluje pokožku s takovou agresivitou, jak by se podle polohy zdálo. Tato dodatečná vrstva také zajišťuje větší množství kyslíku. U Mrtvého moře je ho o 10% více než ve velkých městech a o 5% více než v jiných mořských lázních. Toto místo je ideální pro astmatiky a alergiky.

Jaké je mrtvé moře

Mrtvé moře je unikátní slané bezodtokové jezero, které se nachází na hranicích Jordánska a Izraele. Vzniklo asi před 3 000 000 lety v rozsedlině po velkém vrásnění zemské kůry. Mrtvé moře je nejníže položená vodní plocha na Zemi, leží 400 m pod úrovní hladiny moře. Rozloha Mrtvého moře je 1050 km2, jeho délka je 75 km, šířka se pohybuje mezi 3 až 18 km.

Hloubka dosahuje až 365 metrů. Jeho delší břehy lemují vysoké pusté kopce a hory, které dosahují výšky i přes 400 metrů, a jsou tak zhruba na úrovni hladiny Středozemního moře. Do moře ústí řeka Jordán a několik říček pramenících na východ a na západ odtud. Voda z Mrtvého moře se uvolňuje pouze vypařováním.

V čem tedy spočívá tajemství účinků solí a bahna tohoto přírodního fenoménu?

Především je nutné poznamenat, že Mrtvé moře není vůbec mořem "mrtvým". V roce 1936 byl výzkumem objeveny baktérie, které v průběhu dalšího bádání byly zařazeny do zvláštní třídy archebakterií (Halobacterium).
Existují názory, že všechny současné živé organismy pocházejí z jediné primární buňky, která vznikla před několika miliardami let. Tato buňka se stala základem celého procesu dělení buněk, a evolučního vývoje, který ve svém konečném stádiu vytvořil zeleň na Zemi, změnil složení její atmosféry a vytvořil tak prostor pro život.

V samotné přírodě rozlišujeme dvě skupiny bakterií: eubakterie, jsou nejrozšířenější - vyskytují se nejvíce v půdě, vodě a jiných organismech, a archebakterie, žijící v méně příznivých podmínkách - blátě, v hlubinách oceánu, v solných, horkých nebo kyselých místech na Zemi.

Co jsou Archebakterie v mrtvém moři?

Archebakterie - samostatná, velmi stará skupina mikroorganismů, která během dlouhodobého evolučního procesu prakticky nezměnila svoji strukturu a funkci. Fragmenty membrán archebakterií umožňují rychlé využití účinků autotrofického systému v buňkách, které zajišťují přísun nejrůznějších látek přes buněčnou membránu (včetně bíklovin a lipidů). Příkladem je bakteriorodopsin - bílkovina vyloučená z membrány archibaktérie (Halobacterium Nalobium) - která účinkuje jak "čerpadlo protonů".

Archebakterie jsou nosiči DNK-informace, v jejich genetickém aparátu je založena informace o způsobu přežití a zachování sebe samých jako druhu. Tato informace o způsobu přežití a obranyschopnosti se předává na genetické úrovni našim buňkám a vyvolává mocné ozdravující procesy v celém organismu.

Nejnovější články

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Architektura 21. století: Spojení inovace a udržitelnosti

21. století přineslo do světa architektury zcela nový pohled, spojující inovace, technologický pokrok a udržitelnost. Architekti se dnes...
01.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace